Gry tradycyjne podczas Nocy Kupały

24 czerwca br. wszyscy chętni mogli ponownie zagrać w dawne gry tradycyjne, z którymi pojawiłem się tym razem w wyjątkowych okolicznościach – podczas “Nocy Kupały” w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Dzieci oraz wszyscy inni mogli zagrać w takie gry tradycyjne, jak:

  • Kubb – tradycyjna gra rzutna ze Szwecji. Bardzo proste zasady, a ile świetnej zabawy! O tej grze pisałem więcej tutaj.
  • Krokiet – gra polegająca na przebijaniu kul za pomocą młotkowatych kijów przez małe brameczki. Prosta, a wciągająca gra dla całej rodziny. Więcej o niej można przeczytać tutaj.
  • Kręgle fińskie – zbijamy ponumerowane od 1 do 12 kręgle i liczymy punkty. Trzeba zdobyć dokładnie 50 – nie mniej i nie więcej. Tu zabawa łączy się z matematyką!
  • Boccia świetna gra dla każdego. Rzucamy małą kulkę, zwana jack lub boccino, na pole gry, a następnie naszymi, kolorowymi kulami staramy się trafić jak najbliżej tej kuli. Kto bliżej, wygrywa! Więcej o Bocci tutaj.

Gry tradycyjne podczas Nocy Kupały cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Do kubba i krokieta chętni ustawiali się w kolejkach (!). Czegoś takiego jeszcze nie było.

To dowód na to, że proste, dawne gry tradycyjne to także dziś świetna zabawa dla każdego!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

About the author

Nazywam się Bartosz Prabucki i jestem pasjonatem sportów, gier i zabaw. Prowadzę bloga Inspirowany Sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *