23 lipca br. odbyły się Dni Wągrowca 2022. Podczas tego wydarzenia kończyliśmy międzynarodowy projekt OSMOSIS. Jego liderem jest Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START, z którym współpracuję jako specjalista ds. organizacji projektów.
Ważną częścią tego wydarzenia były także gry tradycyjne, takie jak boccia, kubb i kręgle fińskie.
Boccia
Jeśli chodzi o boccię – najszybciej rozwijający się sport paraolimpijski – rozegrano integracyjny turniej, w którym wzięły udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawne. W grze uczestniczyli także nasi goście – Partnerzy Projektu OSMOSIS. Nie tylko grali, ale pełnili także rolę sędziów.
Boccia to znakomita gra dla każdego – sprawdza się jako rekreacyjny, a także wyczynowy sport dla osób z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi (jako bocce).
Więcej o Bocci TUTAJ
Kubb
Wszyscy chętni mogli też spróbować swoich sił w dwóch tradycyjnych grach rzutnych – szwedzkiej grze kubb oraz kręglach fińskich.
Zwłaszcza kubb cieszył się zainteresowaniem. Grały w niego zarówno osoby pełnosprawne, w tym wolontariusze i pracownicy SSR START oraz mieszkańcy Wągrowca, jak i osoby z niepełnosprawnościami. W Kubba grali także Partnerzy projektu OSMOSIS.
Więcej o Kubbie TUTAJ
Kręgle fińskie
Kręgle fińskie, jako gra o trochę bardziej skomplikowanym przebiegu, cieszyła się tym razem mniejszym zainteresowaniem. W tę grę swoich sił też jednak próbowali zwłaszcza Partnerzy projektu OSMOSIS z Macedonii i Bułgarii.
Gry tradycyjne na festynach
Gry tradycyjne świetnie sprawdzają się podczas takich wydarzeń, jak Dni Wągrowca.
W “festynowym” wydaniu to znakomity sposób na spędzenie czasu wolnego w aktywny, zdrowy, ciekawy i wesoły sposób.
super artykuł! Mieszkam niedaleko Wągrowca jednak nie mogłam w tym roku pojawić się na tym świetnym wydarzeniu 🙁 Mam nadzieje, że było super!
Dziękuję za komentarz:) Tak, impreza była bardzo udana. Cieszę się, że kolejne osoby mogły zagrać w boccię i inne gry tradycyjne:)