Trzecie spotkanie w ramach Projektu Erasmus+ Sport pt. „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”.

Tenisiści stołowi z Serbii i Polski spotkali się w Drzonkowie na trzecim spotkaniu w ramach projektu „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”, finansowanego przez Unię Europejską z programu Erasmus+ Sport.

Harmonogram spotkania (Drzonków, 05-12.07.2023):

05.07.2023 – Przyjazd do Ośrodka WOSiRim.Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

06.07.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego. Wspólna analiza gier z zawodów międzynarodowych.

07.07.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Obserwacja treningu jeździectwa.

08.07.2023 – Ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy ruchowe.Zajęcia na basenie.

09.07.2023 – Wycieczka na rynek do Zielonej Góry.

10.07.2023 –Mecz międzypaństwowy w Para tenisa stołowego Serbia – Polska.

11.07.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Zajęcia na basenie.

12.07.2023 – Zakończenie zgrupowania.

Podsumowanie spotkania:

Trzecie spotkanie i treningi polskich i serbskich tenisistów stołowych w ramach projektu “„Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”, finansowanego przez Unię Europejską z programu Erasmus+ Sport, odbyły się w dniach 5-12.07.2023 roku w Drzonkowie.

Projekt ma na celu integrację społeczną i aktywizację sportowców z niepełnosprawnościami przez tenis stołowy. Wspólnie z trenerami serbskimi polscy szkoleniowcy przeprowadzili treningi w para tenisa stołowego. Na zakończenie rozegrali mecz międzypaństwowy Serbia – Polska.

Oprócz treningów tenisa stołowego, uczestnicy spotkania projektowego wzięli też udział w zajęciach ogólnorozwojowych, takich jak gry i zabawy oraz ćwiczenia siłowe. Korzystali także z zajęć na odkrytym basenie. Mieli ponadto możliwość obserwowania treningu jeździectwa. W ramach programu kulturalnego zwiedzali Zieloną Górę.

Wszystkie cele zgrupowania zostały zrealizowane.

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

About the author

Nazywam się Bartosz Prabucki i jestem pasjonatem sportów, gier i zabaw. Prowadzę bloga Inspirowany Sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *