Drugie spotkanie w ramach Projektu Erasmus+ Sport pt. „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”.

Tenisiści stołowi z Serbii i Polski spotkali się we Władysławowie na drugim spotkaniu w ramach projektu „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”, finansowanego przez Unię Europejską z programu Erasmus+ Sport, mającego na celu integrację społeczną i aktywizację sportowców z niepełnosprawnościami przez tenis stołowy.

Harmonogram spotkania (Władysławowo, 20-25.05.2023):

20.05.2023 – Przyjazd do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie.

21.05.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego. Wspólna analiza gier z zawodów międzynarodowych.

22.05.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego.

23.05.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy ruchowe.

24.05.2023 – Mecz międzypaństwowy w Para tenisa stołowego Serbia – Polska.

25.05.2023 – Zakończenie zgrupowania.

Podsumowanie spotkania:

Podczas drugiego spotkania i treningu uczestników projektu z Polski i Serbii, polscy szkoleniowcy wspólnie z trenerami serbskimi poprowadzili ważne treningi w para tenisa stołowego. Na zakończenie rozegrany został mecz międzypaństwowy Serbia – Polska. Podczas wspólnych treningów uczestnicy wiele nauczyli się od siebie nawzajem. Wymienili doświadczenia z prowadzenia treningu specjalistycznego oraz ogólnorozwojowego. Przeprowadzili też wspólną analizę gier zawodników para-tenisa stołowego na zawodach międzynarodowych.

Ponadto, uczestnicy wzięli udział w przygotowanym przez gospodarzy spotkania programie kulturalnym, podczas którego zwiedzali m. in. Aleję Gwiazd Sportu. Serbowie próbowali też regionalnej, polskiej kuchni.

Wszystkie cele spotkania i treningu zostały zrealizowane.

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

About the author

Nazywam się Bartosz Prabucki i jestem pasjonatem sportów, gier i zabaw. Prowadzę bloga Inspirowany Sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *