Siódme spotkanie w ramach Projektu Erasmus+ Sport pt. “Para-tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”.

Tenisiści stołowi z Serbii i Polski spotkali się we Władysławowie-Cetniewie na siódmym spotkaniu w ramach Projektu „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”, finansowanego przez Unię Europejską z programu Erasmus+ Sport.

Harmonogram spotkania (Władysławowo-Cetniewo, 27.08-02.09.2023):

27.08.2023 – Przyjazd do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie.

28.08.2023 – Zajęcia organizacyjne, cel zgrupowania, poznanie uczestników zgrupowania. Jeden trening tenisa stołowego.

29.08.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego – gry na punkty w formie zabawowej.

30.08.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Wycieczka do Gdańska.

31.08.2023 – Wspólny pobyt na plaży, zwiedzanie Alei Gwiazd. Wieczorne rozmowy o najlepszych zawodnikach polskiego sportu.

01.09.2023 – Mecz międzypaństwowy w Para tenisa stołowego Serbia – Polska.

02.09.2023 – Zakończenie zgrupowania.

Podsumowanie spotkania:

Uczestnicy projektu Erasmus+ Sport pt. “Para-tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami” z Polski i Serbii zakończyli kolejne zgrupowanie w ramach wspólnych spotkań i treningów. Razem z trenerami serbskimi, polscy szkoleniowcy przeprowadzili treningi w para tenisa stołowego. Na zakończenie, wszyscy rozegrali mecz międzypaństwowy Serbia – Polska.

W ramach programu kulturalnego, wszyscy uczestnicy projektu, pomiędzy jednostkami treningowymi, chodzili na spacery po Władysławowie, a także mieli możliwość zwiedzania Alei Gwiazd Sportu.

Podczas wspólnych, wieczornych spotkań, mieli okazję rozmawiać o najlepszych sportowcach polskiego i serbskiego sportu. Jednego dnia, zorganizowana została dla uczestników z Serbii i Polski wycieczka do Gdańska.

Uczestnicy projektu wymienili szereg uwag, refleksji i doświadczeń z prowadzenia treningu tenisa stołowego oraz ogólnorozwojowego. W ramach dodatkowych atrakcji, Serbowie mieli możliwość próbowania specjałów regionalnej, polskiej kuchni.

Wszystkie cele zgrupowania zostały zrealizowane.

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

About the author

Nazywam się Bartosz Prabucki i jestem pasjonatem sportów, gier i zabaw. Prowadzę bloga Inspirowany Sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *