Pierwsze spotkanie w ramach Projektu Erasmus+ Sport pt. „Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami”.

Tenisiści stołowi z Serbii i Polski spotkali się w serbskim Nowym Sadzie na pierwszym spotkaniu w ramach projektu, finansowanego przez Unię Europejską z programu Erasmus+ Sport, mającego na celu integrację społeczną i aktywizację sportowców z niepełnosprawnościami przez tenis stołowy.

Harmonogram spotkania (Nowy Sad, 5-13.03.2023):
05.03.2023 – Przyjazd do Ośrodka Przygotowań Paralimpijskich w Wiśle.
06.03.2023 – Wyjazd na zgrupowanie do Serbii (bus + samochód).
07.03.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego.
08.03.2023 – Dwa treningi tenisa stołowego. Wspólne spotkanie na kawie na rynku w Novi Sad.
09.03.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Oglądanie meczu międzypaństwowego – eliminacje do Mistrzostw Europy w piłkę ręczną: Serbia – Norwegia.
10.03.2023 – Mecz międzypaństwowy w Para tenisa stołowego Serbia – Polska.
11.03.2023 – Jeden trening tenisa stołowego. Zakupy w Centrum Novi Sad.
12.03.2023 – Zwiedzanie zabytków w Novi Sad.
13.03.2023 – Zakończenie zgrupowania.

Podsumowanie spotkania:
Pierwsze zgrupowanie w ramach spotkań z reprezentacją Serbii w projekcie “Para tenis stołowy jako narzędzie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami” w ramach Programu Erasmus+ Sport – wspólnie z trenerami serbskimi polscy szkoleniowcy poprowadzili treningi w para-tenisa stołowego. Na zakończenie rozegrano mecz międzypaństwowy Serbia – Polska. Gospodarze wygrali 30:22.

Były to dla polskich zawodników bardzo zróżnicowane i wartościowe treningi. Nauczyli się nowych rodzajów ćwiczeń oraz wymienili poglądy na temat metod szkoleniowych z miejscowymi trenerami. W przerwach od zajęć zwiedzali centrum miasta oraz najciekawsze zabytki serbskiego Nowego Sadu.

Był też czas na zakupy w miejscowych sklepach. Codziennie w restauracji Polacy próbowali regionalnych potraw, nie tylko serbskich, ale i z całych Bałkanów. Zostali też zaproszeni na mecz międzypaństwowy w piłkę ręczną: Serbia – Norwegia. Z bliska mogli obserwować najlepszych zawodników europejskich. Wszystkie cele zgrupowania zostały zrealizowane.

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

About the author

Nazywam się Bartosz Prabucki i jestem pasjonatem sportów, gier i zabaw. Prowadzę bloga Inspirowany Sportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *